koniec 2014

źródło

nie bardzo mi idą takie podsumowania, ale w końcu nie ma to jak zacząć nowy rok z czystym kontem - rozliczmy więc ten 2014!przejrzałam pobieżnie zapiski z ubiegłego roku i co się okazało...


dziecko mi dorosło

zaczęło się od ścięcia pięknych "niemowlęcych" loków, przez opanowanie szeregu głosek szumiących i umiejętności czytania, a skończyło na tym, że spodnie chowane od lata specjalnie na Wigilię okazały się za krótkie...
kolejne postrzyżyny podkreśliły rysy, koszule rozmiaru 104-110 smukłość sylwetki i już nie da się ukryć, że po słodkim klopsiku nie ma ani śladu, a w to miejsce pojawił się elegancki przedszkolak (i to ze starszej grupy!)
a ja z rosnącą nostalgią zaglądam do cudzych wózków...


mimo braku "konkretnego" urlopu
(wrześniowy praktycznie przechorowaliśmy - podobnie jak tydzień w kwietniu i te parę dni teraz - fatum jakieś :/)
trochę sobie pojeździliśmy - nawet nie tylko po Polsce!
i skorzystaliśmy z (upalnego!) lata


już cały rok mieszkamy "na swoim"!

i mimo stopniowo odkrywanych mankamentów (nieprzewidywalnych - w rodzaju narastających trudności z domykaniem okien oraz dających się przewidzieć, ale i wytrzymać :P - liczby schodów, ciasnoty kuchni i nieustawności większości pomieszczeń) nadal mi się u nas podoba :)


czasem zdaje mi się, że tylko pracuję albo sprzątam,
a J. od kiedy chodzi do przedszkola nieustannie jest przeziębiony...
ale biorąc pod uwagę ilość przeczytanych (wspólnie z J. i na własną rękę) książek oraz rajdów, projektów, spotkań, plastycznych arcydzieł i rozmaitych innych wspólnych zajęć, po których został na blogu ślad (oraz wszystkich nieopisanych pamiętnych wrażeń) wychodzi na to, że całkiem aktywnie, miło i przyjemnie spędziliśmy większość zeszłego roku!  


oby więc ten nadchodzący nie był gorszy!


czego i Wam życzę :)

 

5 komentarzy :

 1. To ja życzę by nowy rok był conajmniej taki sam jak ten kończący się a najlepiej to choć trochę lepszy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. oby był lepszy zdrowy i pełny radości

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo pozytywnego podsumowania z tych życzeń zawiało pesymizmem, dlatego życzę Wam, żebyście zawsze dostrzegali więcej dobrych stron - oby ten rok był jeszcze lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dziękuję! niech będzie lepszy :)

  OdpowiedzUsuń