GRAMY

niestety tym razem bez nas właśnie odbywa się kolejny Festiwal GRAMY!

Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi to świetna inicjatywa, dzięki której można poznać, dotknąć, przetestować i kupić niemal każdą planszówkę (a przynajmniej kilkaset z nich! - to znaczy kilkaset wypożyczyć i poznać, bo kupić wszystkie to już ciężko...)

Hej! To moja ryba!
przypomniał mi się nasz pierwszy udział (mamo-tatojankowy, bo Jan w 2009 roku był w planach odległych, a w kwietniu 2010 gdy już też mógł iść po raz pierwszy, w brzuchu mamy, festiwal odwołano) - pierwsze spotkanie z Prawem dżungli (potem pożyczone od Adama w celu wielokrotnego ćwiczenia naszego jungle speed-u), Carcassone 2: Łowcy i zbieracze (dla tych mniej ucywilizowanych:P) i fura śmiechu przy Hej! To moja ryba! (zaskakujące jak gra dla dzieci może wciągnąć dwoje dorosłych :)przetestowaliśmy chyba z 10 gier "idąc" raczej na ilość niż jakość (w sensie długości rozgrywki, bo wykonanie większości gier tego typu jest świetne) i teraz większości nie jestem w stanie przywołać, ale wspomnienia na pewno odżyją, gdy się znów z nimi zetknę - tak było na przykład z "imprezową pokazywanką" Palce w pralce (którą nota bene znajomy wygrał na tym festiwalu w jednym z organizowanych w trakcie turniejów) - zasad się nie zapomina!

jestem wielką fanka tej inicjatywy - dzięki zaangażowaniu prawdziwych pasjonatów (w tym wielu wolontariuszy, którzy na miejscu chętnie tłumaczyli reguły, pomagali szybko wdrożyć się do gry) można świetnie spędzić czas i zapoznać się z wieloma nowościami tak, żeby wybrać dla siebie coś faktycznie grywalnego, co nie będzie się w domu kurzyć na półce
i świetnie spędzić weekend oddając się nieszkodliwemu hazardowi :) 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz