Taboo i Spadające Małpki

ku mojej wielkiej radości ogłoszony niecały miesiąc temu projekt Grajmy! cieszy się wielkim powodzeniem i pięknie się rozwija
do zabawy w sieci przyłączyło się ponad 20 autorek blogów o tematyce rodzicielskiej, edukacyjnej i książkowej, lista polecanych przez Was tytułów stale się wydłuża, a - co równie ważne - do wspólnej gry "w realu" udało się zachęcić całkiem spore grono krewnych i znajomych

dziś kolejna zachęta do rodzinnego grania
i następna nowość na tym blogu - pierwszy w historii WPIS GOŚCINNY!

do zabawy Spadającymi Małpkami i Zakazanymi Skojarzeniami (Tabu!) zaprasza ciocia Giga :) 

Falling Monkeys Game


źródło
Jest to gra zręcznościowa dla dzieci. Mimo że opisana "dla dzieci 5+", równie zajmująca jest dla dzieci 3+.
W zestawie znajdziemy palmę do zmontowania, w której znajdują się otwory. Na każdym z pięciu poziomów umieszcza się po dwa z każdego z trzech kolorów patyczków. To na nich zawisną wrzucone z góry wszystkie małpki. Wówczas po kolei każdy z graczy rzuca kostką , która określa jakiego koloru patyk z najwyższego możliwego poziomu wyjąć.
Jeśli któraś z małpek spadnie, należy do osoby, która wyjmowała patyczek.
Przegrywa osoba z największą liczbą małpek.

Gra bardzo zajmuje dzieci - zarówno w czasie konstruowania "drzewa" z patyczkami, wrzucania do środka małpek, jak i w czasie wyjmowania poszczególnych gałązek.


Taboo

źródło

Gra dla dorosłych, która nie ma znaczącego ograniczenia liczby graczy. Ograniczać może jedynie zasób słów lub skojarzeń. Gra polega bowiem, podobnie jak kalambury, na przekazaniu/opisaniu hasła z wylosowanej karty, ale bez wykorzystania wymienionych na niej 5 słów. W czasie gry zaangażowana jest zarówno osoba, która zgaduje hasło, jak i osoba, która musi wysilić się przy naprowadzeniu współgracza na rozwiązanie bez użycia najbardziej oczywistych i nasuwających się na myśl słów.

Gorąco polecam! i jak Wam się podobają te propozycje?
my już się umówiliśmy na piątkowe granie :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz