Dixit

pod względem planszówkowym wyjazd przebiegał pod znakiem DiXit
wcześniej poznana DiXit cz.I (przywieziona na pokuszenie z pół roku wcześniej  przez gości z Torunia)  nie dała mi spokoju i w końcu mamy jedną z "talii" na własność :)

gra jest super przede wszystkim dlatego,  że tłumaczenie zasad trwa 5 minut, a zabawa godzinami - a co najciekawsze każda rozgrywka jest inna!

świetnie się gra ze znajomymi - można się dowiedzieć czegoś więcej o nich i o sobie - ale także z zupełnie obcymi (jak pani Eliza ze schroniska, którą przyłączyliśmy spontanicznie do rozgrywki) i rozszerza horyzonty o cudze spostrzeżenia
uwielbiam! niestety powoli zaczyna mi brakować kart - a raczej świeżości spojrzenia... ale to tylko impuls do samorozwoju - może trzeba więcej czytać, bardziej uważnie obserwować świat...

opis - na rebel.pl


2 komentarze :

 1. Dixit to ciekawa gra, super na większe grupy - od jakiegoś czasu próbujemy zebrać chętnych, ale się nam jeszcze nie udało, a chętnie byśmy spróbowali taką partię w 10 osób walnąć i zobaczyć co z tego wyjdzie. Gra lekka i przyjemna, choć na początku potrzeba ludziom rozruchu. Może być przy niej naprawdę dużo śmiechu. Niestety jak się dużo gra to faktycznie powtarzają się skojarzenia, a to już może zaburzać wyniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mamy ju z drugą talię..
   dajcie znać kiedy gracie - chętnie dołączę do waszej dziesiątki :)

   Usuń